Naše služby

Řešení pro šikmé i ploché střechy na míru Vašim představám. Poradíme s výběrem oken do novostaveb, nově vznikajícího podkroví ve starších domech i s výměnou oken, která již dosloužila.

Vyberete si dle Vašich možností: standardní řešení, řešení „zlatý střed“ nebo komfortní prémiové řešení, včetně zapojení do systémů Smart Home. Konzultace, poradenství, dodávka, montáž a výměna střešních oken, dodávka a montáž světlíků, světlovodů, půdních schodů, venkovní a vnitřní doplňky. Samozřejmostí je následný servis a údržba.

NOVÁ STŘEŠNÍ OKNA

Střešní okna se na střechách po celém světě používají již mnoho let. Za tu dobu se mnohá opotřebovala a nesplňují již požadavky na funkčnost, energetické standardy a v neposlední řadě i estetické vnímání.

Nabízíme vám komplexní řešení problematiky prosvětlení podkroví s důrazem na úsporu nákladů na energie. Moderní produkty díky technologickému vývoji moderním požadavkům ve všech směrech vyhovují. Výrobci střešních oken, s kterými dlouhodobě spolupracujeme, jsou zároveň špičkami ve vývoji a technologické modernizaci v segmentu střešních oken. V poslední době je kladen největší důraz na maximální úsporu energií s minimálním dopadem na životní prostředí.

VÝMĚNA STŘEŠNÍCH OKEN

Vyměnit střešní okno, které již dosloužilo, je jednodušší, než si myslíte.

Například výměna 3 – 4 střešních oken bez zásahu do ostění trvá za standardních podmínek pouhý jeden den s minimálním nepořádkem po skončení akce. Pokud je třeba zásah do ostění, provedeme úpravu špalet ze sádrokartonu, palubek apod. Stará okna odvezeme a zlikvidujeme na skládce za mírný poplatek.
Zdarma vypracujeme cenovou nabídku.

SERVIS A ÚDRŽBA

Chcete-li, aby vám vaše střešní okna sloužila mnoho let, doporučujeme provádět pravidelnou údržbu. Tato údržba by se měla provádět alespoň 1x za rok.

Kontrola zahrnuje zejména:
– promazání a dotažení závěsů a zámků oken
– dotažení vrutů vnějšího oplechování (bývá častým důvodem zatékání a poškození)
– kontrola funkčnosti těsnění a jeho případná výměna
– údržba lakování dřevěných oken, případné broušení a lakování
– čištění a případná výměna prachového filtru
– čištění venkovního lemování
– údržba pohonných jednotek elektricky ovládaných oken

CHYTRÁ DOMÁCNOST

Jednou z hlavních výhod chytré domácnosti je snadný přístup ke zdravějšímu vnitřnímu prostředí s dobrými podmínkami pro život. Do značné míry k tomu přispívá i větrání ve správný čas a ve správné míře. K tomu slouží automatické systémy, kdy je ovládání oken a vnitřních a venkovních doplňků řízeno buď čidly nebo pomocí aplikace v telefonu, či tabletu.

– Systémy všech výrobců jsou kompatibilní se systémy Somfy, Becker a další…
– VELUX Active with Netamo
– ROTO Smart Home
– FAKRO Smart Home

Máte-li manuálně ovládaná střešní okna VELUX, ještě není nic ztraceno! Díky možnosti dodatečné montáže motorických pohonů na elektrické či solární ovládání do manuálních oken získáte prémiové řešení při automatizaci ovládání.

© Jiří GERLE, Střešní okna GEKON | zásady ochrany osobních údajů | zásady cookies | webdesign